#241 2013-11-18 11:02:13

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Tu nie chodzi o to moj drogi Gosciu...
Mieszkancy Chodkiewicza budujac sie tam wiedzieli, ze sa plany budowy drogi w tym miejscu. Plan jest od ponad 10 lat.
Stad nasze zdziwienie i troche bezczelnosc ludzi, ktorzy sie tam wybudowali. Ja zanim zaczalem budowac dom, 3 razy sprawdzilem PZP i mapy, zeby nie miec tego typu 'akcji'. Ale coz...albo celowe dzialanie albo ich glupota, za ktora kaza placic nam...

Offline

#242 2013-11-18 15:04:15

elb

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Mieszkancy Chodkiewicza budujac sie tam wiedzieli, ze sa plany budowy drogi w tym miejscu. Plan jest od ponad 10 lat.
Stad nasze zdziwienie i troche bezczelnosc ludzi, ktorzy sie tam wybudowali. Ja zanim zaczalem budowac dom, 3 razy sprawdzilem PZP i mapy, zeby nie miec tego typu 'akcji'. Ale coz...albo celowe dzialanie albo ich glupota, za ktora kaza placic nam...

Jaki plan? widziałeś ten plan co twierdzisz ze "budując się tam wiedzieli, że są plany budowy drogi w tym miejscu"  Sprawdź sobie, że NAWET W DNIU DZISIEJSZYM obowiązujący od 6.07.2006 r. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Wrocławia nie przedstawia obwodnicy w wariancie forsowanym przez inwestora tj. przy ul. Chodkiewicza, a Ty piszesz, że jest on obowiązujacy od 10 lat...

Zanim posądzisz kogoś o bezczelność, czy głupote popatrz na siebie i poznaj fakty a potem je przedstawiaj ludziom takie jakie one są, a nie jakie Ty chciałbyś aby były.

Jak nie wierzysz to sobie sprawdź Obowiązujący Plan Zagospodarowania Przestrzennego Wrocławia (Jerzmanowo-Jarnołtów, część północna), który jest dla wszystkich dostępny
na oficjalnej stronie Systemu Informacji Przestrzennej Wrocławia

#243 2013-11-18 16:58:52

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Ok, moze i racja leży po Twojej stronie i w MPZP jej nie ma, ale w mediach temat jest 'walkowany' od przynajmniej 10 lat.

A ze mieszkancy Chodkiewicza sa bezczelni to podtrzymam - chcemy mieszkac w miescie, ale nie chcemy drog i ulic bo nie i juz Ta droga powstanie tak czy siak i ich protesty nic nie zmienia. Jedyne co spowoduja to niechec do nich mieszkancow Lesnicy i odsuniecie inwestycji w czasie.

A jesli komus OI przeszkadza bo bedzie ja mial 100m od domu to zawsze moze sie wyprowadzic. Jakos mieszkancy Ratynia nie protestuja, mimo, ze OI bedzie przechodzila jeszcze blizej ich domow.

Offline

#244 2013-11-18 21:45:20

Kazek

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Dziwne, że mieszkańcy Leśnicy przez tyle lat się nie wyprowadzili, bo droga biegnie im 100m od domu.
Czytam i nie wierzę, że z takim ludźmi przyszło mi mieszkać w jednym mieście. Może lepiej było nie przyłączać tego miejsca do Wrocławia.

#245 2013-11-18 23:07:19

elb

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Kamil Kędzior napisał:

Ok, moze i racja leży po Twojej stronie i w MPZP jej nie ma, ale w mediach temat jest 'walkowany' od przynajmniej 10 lat.

A ze mieszkancy Chodkiewicza sa bezczelni to podtrzymam - chcemy mieszkac w miescie, ale nie chcemy drog i ulic bo nie i juz Ta droga powstanie tak czy siak i ich protesty nic nie zmienia. Jedyne co spowoduja to niechec do nich mieszkancow Lesnicy i odsuniecie inwestycji w czasie.

A jesli komus OI przeszkadza bo bedzie ja mial 100m od domu to zawsze moze sie wyprowadzic. Jakos mieszkancy Ratynia nie protestuja, mimo, ze OI bedzie przechodzila jeszcze blizej ich domow.

Problem drogi Moderatorze tego forum polega na tym, że w MPZP nie "jej nie ma" tylko właśnie ona (OI) tam jest wyrysowana, ale w zupełnie innej wersji niż planuje się ją wybudować...Pretensje można mieć więc do inwestora i urzędników miejskich, którzy za cały ten bałagan odpowiadają, a nie do Bogu ducha winnych ludzi, których usiłuje się postawić przed faktem dokonanym wbrew obowiązującym procedurom. Ale patrząc na argumenty, które przytaczasz, że jak komus OI przeszkadza to może się wyprowadzić uznaję, że nie ma z kim dyskutować...
Powodzenia w blokowaniu Leśnicy i antagonizowaniu Leśniczan z mieszkańcami ul. Chodkiewicza.

#246 2013-11-19 06:57:09

Arek

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

ja codziennie przejeżdżam obok waszych domów, i to nie dlatego że sprawia mi to przyjemność, ale po prostu przejazd przez wasze osiedle zaoszczędza mi czas ;-)

więc im dłużej protestujecie tym ruch na waszym osiedlu będzie większy i większy i większy...a wtedy sami w końcu stwierdzicie że wasz protest nie miał sensu


i zapomnijcie o progach zwalniających na Kośnego czy Jerzmanowskiej, nie ta kategoria dróg

#247 2013-11-19 08:12:29

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Kazdy ma swoje argumenty i kazdy uwaza, ze ma racje. Czas pokaze kto rzeczywiscie mysli bardziej spolecznie a nie egoistycznie...

Offline

#248 2013-11-19 09:17:57

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Widzę ,że dyskusja sięgnęła dna. Mieszkancy skaczą sobie do gardła a urzędasy cieszą się.
Ja szczerze kibicuję mieszkańcom Jerzmanowa. Protestują bo mają do tego prawo, takie są zasady demokracji. Nie może być tak , że większość ma zawsze rację a interes mniejszości ,choćby kilku osób, jest bez znaczenia.
Ta sytuacja jest wynikiem arogancji urzędników , którzy za nic mają prawa mieszkańców. Konsultacje i tym podobne procedury w tym mieście to fikcja.

#249 2013-11-19 10:34:09

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Panie Zbyszku - rzeklbym tak - wybraliscie, to macie

Za rok jest okazja wymienic ekipe...

Offline

#250 2013-11-20 09:44:56

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

W wątku o blokadzie Leśnicy zamieściłem skrócone kalendarium przygotowań do budowy obwodnicy. Warto je przeczytać, aby mieć pełny obraz sprawy http://lesnica.pun.pl/viewtopic.php?pid=3719#p3719

Moim zdaniem

wprowadzenie na siłę przez Ministerstwo Ochrony Środowiska, wbrew stanowisku Wrocławia, obszaru Natura 2000, oraz

zwlekanie przez 25 miesięcy z wydaniem przez Dyrekcję Ochrony Środowiska decyzji środowiskowej

to główne przyczyny dzisiejszego stanu rzeczy.

Offline

#251 2013-11-20 10:08:26

 szczepan

Member

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

generalnie to żal.pl z tym kalendarium i nie tylko, wg tego kalendarium już prawie 4 lata a nawet łopaty nikt nie wbił...

> Protestują bo mają do tego prawo, takie są zasady demokracji. Nie może być tak , że większość ma zawsze
> rację a interes mniejszości ,choćby kilku osób, jest bez znaczenia.

co do demokracji tu omawianej to prawo mają do protestu, ale chyba jednak wg zasad działa inaczej i mniejszość ma mało do gadania, niestety też mi się to czasem nie podoba.

Offline

#252 2013-11-20 11:46:55

hiram

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

...im bliżej piątku to i naszego Pana Radnego więcej na forum.

#253 2013-11-20 15:31:30

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Dobrze Jerzy, ze jest na kogo zwalic, nie?

Offline

#254 2013-11-20 15:39:30

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Kurde, Kamil, wiesz, że zależy mi na obwodnicy. Przecież, nie ma co ukrywać, niezależnie od tego co w sprawie zrobiłem, liczy się efekt, i ludzie z efektu będą mnie rozliczać. Chciałem napisać tylko, że to ile cała historia trwa, zależy od wielu okoliczności.

Offline

#255 2013-11-20 17:27:01

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

"starasz sie do cholery, ale Ci nie wychodzi" - szkoda tylko, ze do roboty jako tako wziales sie dopiero teraz - szczerze to przez 3 lata niezrobiles NIC. Przepraszam...budzet obywatelski - zwracam honor. Ale dla Lesnicy nic, doslownie nic.
Zastanawiales sie choc przez chwile co sie bedzie dzialo na Kosmonautow po otwarciu szpitala? Kompletnie Wy jako radni i Urzad Miasta nie macie WYOBRAZNI!!!Brak jest Wam logicznego myslenia i dzialania. Decyzje podejmowane sa chaotycznie i czasami sprzecznie (jeden wydzial UM tak, drugi na 'abarot').

Cala swoja zlosc na Ciebie i R.Dutkiewicza nie biore z tego, ze mam ochote komus dopiec. Mnie po prostu wk... to, ze nie ma logicznego ciagu w tym co robi magistrat. Tu sie podejmuje decyzje emocjonalnie i 'pod publiczke' - zeby gazeta napisala, zeby sie ogolnopolska TV zaintersowana i pokazala R.Dutkiewicza.

Niestety nie potraficie rzadzic tym miastem.

A ostatnie wydarzenia i slowa J.Protasiewicza niestety mnie utwierdzaja w tym, ze daje sie Wam przyzwolenie na kolejne 4 lata rzadow w tym miescie.

Jurek - swietnie sobie zdajesz sprawe z tego ze finanse miasta sa w katastrofalnym stanie. Kombinujecie juz jak sie tylko da, zeby obciac tu, obciac tam...jesli wygracie za rok, a pewnie tak bedzie skoro PO Was wesprze, to kolejne 4 lata to bedzie dla Wroclawian DRAMAT. I gwarantuje Ci, ze to juz bedzie dla Dutkiewicza ostatnia kadencja.
A to, opozycja sie Wam wyklada to jest juz wogole komedia. Opozycja jest po to aby pilnowac wladzy, gdy jej zabraknie to juz nie bedzie demokracji tylko dyktatura. Bedziecie robic co Wam sie podoba i nikt nie bedzie sie sprzeciwial. No chyba, ze sie 'lud' w koncu wkur...

A moze jest tak, ze  Protasiewicz z Dutkiewiczem wymyslili sobie taki scenariusz - Protasiewicz na prezydenta po namaszczeniu przez Dutkiewicza a Rafal w jego miejsce do PE, bo teoretycznie i wg. wytycznych Tuska, w PE mozna byc tylko 2 kadencje, a Protasiewiczowi wlasnie sie ona konczy...

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2013-11-20 17:30:13)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
2BR 1BA, Modern Apartment, w/Aircon and Pool... zaręczyny w wellness Ciechocinek Komornik Szczecin treningi personalne kraków