#271 2014-02-05 09:13:15

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

@Kamil Kędzior
Z Czepilem dał Pan mocno do "pieca". Próbowałem radnego kiedyś( przy okazji spotkania w Zamku?)  zainteresować sprawami naszego osiedla i jak wielu innych, w tym Jerzy Michalak, nie podjął rekawicy. Niech Pan dalej szuka wzorca.

#272 2014-02-05 11:35:43

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

@Jerzy Michalak
Panie Jurku zanim zamieści Pan swoją tabelkę, ja zamieszczę swoją, ze sprawami z mojego osiedla Żerniki Nowe, o które mieszkańcy zabiegają od wielu lat a Pan "skutecznie" je wspiera:

I Sprawy niezałatwione:
1. Przejazd na ul. Konińskiej ( ale zdjęcie Pana w G.Wrocławskiej ukazało się)
2. Budowa kanalizacji na osiedlu Żerniki Nowe
3. Budowa boiska ( odrzucona w ramach budżetu obtwatelskiego)
4. Budowa placu zabaw j/w
5. Budowa chodników j/w
6. Uchwalenie planu zagospodarowania tzw.WUWY2 zgodnie z wnioskami mieszkańców
7. Powołanie Rady Osiedla Żerniki Nowe
oraz ponadosiedlowe
8. Przebudowa ul. Kosmonautów
9. Obwodnica Leśnicy
10 Poprawa komunikacji tramwajowej

II Sprawy załatwione
1........ niestety nie przychodzi mi nic do głowy

#273 2014-02-05 15:42:47

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Panie Zbyszku - ale to moje subiektywne zdanie, wiec ma Pan prawo miec swoje. Szanuje Ja wiele o nim dobrego slyszalem, z roznych srodowisk, wiec stad moja opinia.

Co do Panskiego: II Sprawy zalatwione - 'dał Pan mocno do "pieca"'

Offline

#274 2014-02-05 23:17:54

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Panie Zbyszku, zanim odniosę się do Pańskiego posta, trzeba wprowadzić dwa zastrzeżenia i jedną uwagę:
1. staramy się z Kamilem dociec, jakie jest porównanie moich zamierzeń z kampanii wyborczej w 2010r. ze stanem na chwilę obecną,
2. można przytoczyć wiele postulatów mieszkańców, często sprzecznych ze sobą, albo rzeczy, które obiektywnie powinny być zrobione, jednak brak ich realizacji nie może zawsze mnie tylko obarczać, i uwaga
3. na Panów ocenę mojej działalności wpływa fakt, że Panowie negatywnie oceniacie Prezydenta Dutkiewicza, ja zaś go popieram.

A teraz lista.
1. Przejazd na Konińskiej. Dzięki Waszej, tj. Mieszkańców Żernik Nowych determinacji, ale także przy moich staraniach, powstał łącznik pomiędzy osiedlem, a przejazdem na Żernickiej. Wiem, że ocenia Pan Panie Zbyszku powstanie tej drogi jako niewystarczające, ja uważam, że jednak część problemów rozwiązuje.
2. Budowa kanalizacji. Częściowo kanalizacja będzie budowana w ramach przyłączenia Nowej WUWY. Pański stosunek do tej częściowej inwestycji, jak w pkt. 1.
3. i 4. Budowa boiska i placu zabaw, odrzucone w ramach WBO. Nie przyjmuję odpowiedzialności za opinie ekspertów, którzy takie rozwiązanie zaproponowali. Za swój sukces uważam jednak stworzenie możliwości w ramach WBO (także małym osiedlom, jak np. Żerniki, gdzie na dwa złożone projekty, mieszkańcy dwa projekty zdobyli), do działań proobywatelskich dla lokalnych społeczności.
5. Wniosek o budowę chodnika od osiedla do ul. Kosmonautów złożyłem do tegorocznego budżetu miasta. Realizacja ma odbyć się także w tym roku.
6. W sprawie plan zagospodarowania dla Nowej WUWY głosowałem zgodnie z własną wiedzą i sumieniem. W tej sprawie widocznie się różnimy.
7. Rada Osiedla. Nigdy nie ukrywałem swojego krytycznego stosunku do marnującego ludzką energię tego systemu administracyjnego. Tu mój pogląd zmienił się, gdy po objęcia mandatu radnego, miałem możliwość wglądu w stan Rad w całym Wrocławiu. Nie uważam, aby powołanie kolejnego osiedla w znaczeniu administracyjnym odpowiadało na potrzeby mieszkańców.
8. Przebudowa ul. Kosmonautów nie wydaje się teraz najpilniejszym zadaniem.
9. Obwodnica jest dużo ważniejsza i przyzna Pan, że gdy zostałem radnym sprawy w końcu się ruszyły. Nie jest moją winą, że m.in. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska rozpatrywał sprawę przez 26 miesięcy, a Generalny od ponad pół roku nie może rozpatrzyć odwołania. Za sprawę obwodnicy odpowiadam politycznie o tyle, o ile popierając Prezydenta Dutkiewicza, godzę się na to, że o załatwieniu sprawy mówił już przed 2010 rokiem.
10. Poprawa komunikacji tramwajowej. Uważam, że przy jednym torze w kierunku Leśnicy wiele wymyślić się nie da. Przeorganizowania wymaga pewnie cały system połączeń we Wrocławiu.

Na koniec także do Pana pytanie: Którego z naszych radnych, tj. z naszego okręgu wyborczego uważa Pan za wzór? Dla przypomnienia, radnymi "od nas" są: Urszula Wanat, Piotr Babiarz, Sebastian Lorenc, Andrzej Nabzdyk.

Offline

#275 2014-02-06 10:33:36

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Panie Jurku
Nie będę odnosił się do wszystkich punktów po kolei , bo jest to bez sensu. Odpowiem tylko na kilka
ad1. Jak widzę  jest Pan kolejnym radnym , po Wanat , który przypisuje sobie sukces polegający na wyrzuceniu 250 tys.zł w błoto, zamiast przywrócić nielegalnie zlikwidowany przejazd.
ad.2 To częściowe wybudowanie kanalizacji związane jest z koniecznościa przejścia przez Białodrzewną kolektorem w kierunku WUWY. Gdyby nie to , że ta ulica niezbędna jest do obsługi nowego zamierzenia , nikt by tam łopaty nie wbił przez najbliższe (następne) 70 lat.
ad.7 oraz 3 i 4 Trzeba było mi na początku powiedzieć jakie jest Pana zdanie i możliwości a nie namawiać do działania. Czuję sie jak "wypuszczony na zająca"( tak się u nas mówi o składających oferty przetargowe w przetargach ,ktore są rozstrzygnięte przed ogłoszeniem), majacy zapewnić frekwencję.Gdyby Pan uczciwie postawił sprawę, oszczędziłbym sobie i mieszkańcom fatygi.Najbardziej utkwiła mi w pamięci Pańska sugestia, że jak będziemy cicho to i radni będa bardziej skłonni coś nam dać. Dla niewtajemniczonych wyjaśnienie: Stowarzyszenie Mieszkańców groziło , że oprotestuje niezgodne z prawem zapisy w mpzp tzw. WUWY. Pan Jurek, przynajmniej odniosłem takie wrażenie, dawał mi do zrozumienie , ze nie warto ....(jak wyżej). Mój wniosek z całej sprawy : po dobroci nic nie da się załatwić.
ad 6  Przypominam Panu , że jest Pan przedstawicielem mieszkańców a nie Urzędu Miasta.

Moim "wzorem" jest pani Urszula Wanat, Ona przynajmniej bez ogródek mówi , że nie angażuje sie w sprawy beznadziejne. Tzn ( wg. mnie) załatwia tylko te łatwe i przyjemne i dlatego ma wysoką skuteczność.
A tak na poważnie, przecież Pan zna moje zdanie na temat Rady Miasta  i sposobu wybierania radnych(ordynacja). Dopóki nie będzie wyborów w okregach jednomandatowych , to radni będą się płaszczyć przed szfami partii a nie wyborcami. Bo to szefowie decydują kto znajdzie się na liście wyborczej. Tylko w tej ordynacji mozliwe sa szfindle , jaki zrobiło Pana ugrupowanie w ostatnich wyborach wystawiając na liscie Obremskiego, który "pociagnął" waszą listę a potem zrzekł się mandatu na rzecz nasytępnego w kolejce kolesia, który sam nie wie po co tam się znalazł(dla niewtajemniczonych -Nabzdyk).Gdyby nie Obremski pewnie w okręgu przypadłby wam jeden mandat a nie trzy.

#276 2014-02-06 12:35:34

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Jednak mamy wspólny pogląd! Też jestem zwolennikiem ordynacji jednomandatowej.

Offline

#277 2014-02-06 13:21:32

Zbigniew wojciechowski

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Panie Jurku
To ,że mamy wspóly pogląd na ordynację nie usprawiedliwia Pana z wpuszczenia mnie w maliny z radą osiedla i budżetem obywatelskim.

#278 2014-02-11 09:26:21

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Ciagle czekamy Jerzy na liste Twoich sukcesow...

Offline

#279 2014-02-11 14:04:43

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Ja to bym chętnie oddał przejazd na Piołunowej w zamian za Konińską. Może da się to zrobić?
(pewnie nie, bo nie wiem, czy wiecie, że miasto wydało fortunę na asfaltowanie dróg w parkach i przez pola oraz ich bieżące remonty, zmusiło wykonawcę do poobniżania progów - jedynie na jednej uliczce, choć na całej masie innych są wyższe/ostrzejsze mimo nawet czasem wyższej prędkości dopuszczonej, jak lew broni się przed jakimkolwiek spowolnieniem ruchu na chodniku - to nie może się dziać bez przyczyny, a jednym z etapów jest wyżej wymieniony przejazd)

Offline

#280 2014-02-11 14:10:17

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

No...to juz teraz chyba wicemarszalek Michalak zalatwi nam wszystkie bolaczki Lesnicy Wypada pogratulowac i chyba na tym skoncze, bo to co mi sie cisnie na usta, raczej nie na forum do publikacji...

{EDIT}

Nieroby Dutkiewicza, w tym i wicemarszalek Michalak, mieli uzupelnic w ciagu 2 tygodni dokumentacja dla GDOS. Minelo blisko 4 i... CISZA!!! No coz, wazniejsze rozdawanie stolkow

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2014-02-23 18:18:33)

Offline

#281 2014-03-03 16:08:06

AT

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

O dziwo obwodnica Miękini została szybko zaakceptowana a w sprawie obwodnicy Leśnicy cisza.
Już lepiej jakby się zdecydowali i jasno powiedzieli, że jej nie będzie.

Chyba trzeba codziennie blokować drogę 94 aby ktoś w końcu podjął decyzje.

#282 2014-03-04 12:47:14

Dojezdny

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

AT napisał:

O dziwo obwodnica Miękini została szybko zaakceptowana a w sprawie obwodnicy Leśnicy cisza.
Już lepiej jakby się zdecydowali i jasno powiedzieli, że jej nie będzie.

Chyba trzeba codziennie blokować drogę 94 aby ktoś w końcu podjął decyzje.

To wydaje się konieczne, niezbędne zrealizowanie połączenia m. Błonie z A4. To jest chyba w gestii Marszałka czyli możemy prosić Pana Jerzego Michalaka o poparcie tej tak bardzo potrzebnej dla nas inwestycji. Wtedy większość ciężarówek można będzie wyprosić ze Średzkiej i Kosmonautów.

#283 2014-03-04 21:06:50

jacekoz52

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 10
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Dokumentacja uzupełniona i wysłana - wybory blisko .

Offline

#284 2014-03-05 17:09:50

AT

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Panie Jerzy
Ile trzeba czekać na decyzję?

Pozdrawiam

#285 2014-03-11 11:02:27

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Hej. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że forum się nie zmieniło.
Zauważcie, że p. Jerzy jest jedyną osobą z kręgu władz (wszelkich: lokalnych, centralnych, jeszcze bardziej centralnych) który dość często się z wyborcami kontaktuje. I nie wyborcami (ja np. nie głosowałem na niego).

Swoje wszelkie żale wylewacie wprost na Dutkiewicza i p. Jerzego. A może należałoby te żale podzielić trochę i skierować w kierunku naszych sąsiadów z Chodkiewicza? I chyba dużą część  do RDOŚ i GDOŚ (pierwsza nie zauważyła w ogóle problemu, a druga przez pół roku go szukała - i nadal nie wiemy na czym w rzeczywistości polegał).

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
OтeНи Абтенау zaręczyny w wellness Ciechocinek Komornik Szczecin treningi personalne kraków