#1 2018-05-18 18:03:09

Krysia

Gość

Obwodnica lLeśnicy

Mam prośbę do Rady Osiedla o wyjaśnienie kuriozalnej sytuacji z obwodnicą Lęśnicy. Czy przekierowanie na obwodnicę tylko samochodów osobowych jest tymczasowe i docelowo przejmie ona ruch samochodów ciężarowych, czy też świadomie i celowo powstał projekt uniemożliwiający przejazd tąże obwodnicą ciężkim pojazdom? Jeżeli ta druga wersja jest prawdziwa to kto za to odpowiada, kto zaakceptował projekt? Nie taka była intencja mieszkańców Leśnicy, którzy  walczyli o odciążenie  Średzkiej z ruchu tranzytowego ciężkich samochodów ciężarowych, nieustannie się nią przetaczających. Czyżby zadziałała zasada Panu Bogu świeczka a diabłu ogarek?

#2 2018-05-24 12:17:38

Rada Osiedla Leśnica

New member

Zarejestrowany: 2017-03-11
Posty: 5
Punktów :   

Re: Obwodnica lLeśnicy

Departament Infrastruktury i Gospodarki w czasie przygotowywania inwestycji zapewniał nas, że DK 94 będzie przełożona na obwodnicę Leśnicy. Na Średzkiej zostanie ruch do 3,5 t. Te ustalenia nie zostały odwołane, a jedynie ze względu na dopuszczenie do ruchu tylko części obwodnicy, ciężarówki wciąż jadą przez osiedle.
RO wnosiła o wpuszczenie samochodów ciężarowych na al. Kaczorowskiego, ale UM od początku zakładał udostępnienie tego fragmentu drogi tylko dla osobówek, bez tranzytu ciężarówek. Dla nas to lepsze rozwiązanie, niż czekanie na zakończenie całości inwestycji

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.odziez-uzywana.info.pl http://effortlessenglishclub.pl/ projekty części