• Index
  •  » Leśnica
  •  » ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

#91 2012-12-17 12:01:54

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

po pierwsze, Rafałowi D. musi się chcieć...a jego dalekowzroczność jest wątpliwej jakości i wysypisko to nie jest pomnik na skalę stadionu

po drugie, trzeba miec lokalizacje, a to jest problem nie lada, bo nikt nie chce mieć pod nosem wysypiska czy spalarni

po trzecie, tworzenie dokumentacji, potem przetargów, potem zapewne znowu sie wywali wykonawcę z budowy, bo Rafał d. ma do tego talent


ale i tak w perspektywie czasu sie to opłaca, i to bardzo...bo w tej chwili mamy chyba najdroższy RIPOK w Europie...i powtórze, BUDOWA KOLEJNYCH DWÓCH NIC NIE DA, bo to sa prywatne firmy nastawione na maksymalizację zysków

#92 2012-12-18 01:13:03

Marek J.

New member

Zarejestrowany: 2012-12-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Mam rozwiązanie tej jałowej dyskusji.
Rozwiązać umowy z albą czy jakim tam innym, a śmieci wozić pod Urząd Wojewódzki.
Urzędasy będą miały co robić.

Offline

#93 2012-12-18 16:25:00

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

a Pan Jerzy milczy....złowroga to cisza...

obawiam się że jeszcze mocniej nam dowalą niż to było w projekcie uchwały...bo wtedy jeszcze nie wiedzieli ile sobie zażąda Chemeko za odbiór śmieci a tu zonk

i teraz obmyślają strategię PR jak dowalić PO za ustawę, żeby mieć czyste ręce

ZACZNIJCIE TWORZYĆ WŁASNY RIPOK.....a Czumę z jego tekstami śmiało wyślijcie na księżyc


i najnowsza informacja odnośnie budowanych 2 RIPOków:

1. Veolia w Jaroszowie, tu pozostaly tylko formalności, więc istnieje duża szansa że wyrobią się do lipca
2. Trans-Formers - tu jest problem, mieszkańcy Miekini nie chcą pod oknami wysypiska, natomiast druga lokalizacja w Krynicznie jest nadal aktualna, ale nie wierzę w jego uruchomienie w 2013

i po raz kolejny powtórzę, nie spodziewajcie się cudów...gdybym ja był prezesem Veolia czy Transformers to zrobiłbym takie same ceny jak Chemeko...a co!...płaczcie i płaćcie ...i tak nie macie wyjścia






Panie Jerzy, POBUDKA

#94 2012-12-18 17:18:02

Brunon

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Daj spokój Radnemu Michalakowi !
Ma ważniejsze sprawy na głowie.
Być może w tej chwili negocjuje warunki objęcia stanowiska wice prezydenta miasta.
Jeśli takie negocjacje doprowadzą do tego, że Radny Michalak zostanie tym wice, to może to oznaczać:
- niebywały rozwój infrastrukturalny dzielnicy Leśnica ze szczególnym przyspieszeniem
  tych projektów, które do tej pory były tylko obietnicami wyborczymi,
- rozsądne gospodarowanie dochodami miasta m.in. poprzez ograniczenie wydatków na PR,
  obsługę prawną, marketing, pensje urzędników,
- likwidację i konsolidację spółek miejskich przynoszących straty,
- ścisłą współpracę UM z radą dzielnicy Leśnica,
- inne o których nawet teraz nie marzymy.

#95 2012-12-19 10:43:15

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

przypominam, że do niedawna mieliśmy dwóch wiceprezydentów w Leśnicy (obecnie mamy jednego)

Offline

#96 2012-12-19 13:17:19

Alicja

New member

Zarejestrowany: 2008-11-08
Posty: 7
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Informacja z firmy komunalnej - Mają cenniki innych miejsc odbioru śmieci, RIPOK w Rudnej Wielkiej jest najdroższy w Polsce.
Moje pytanie w związku z tym brzmi: jakie było kryterium wyboru tego właśnie RIPOKu przez Sejmik?
-Odległość od Wrocławia?
-Ekologia przejawiająca się w skuteczności zagospodarowywania odpadów i minimalizacją szkód dla środowiska?
-Bo przecież nie cena!
Panie Jerzy, czy jest Pan w stanie zdobyć informacje na temat procesu wyboru (przetargu?) RIPOKu i podzielić się z nami?

Offline

#97 2012-12-19 15:28:33

 szczepan

Member

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

zacytuję jeszcze raz tekst radnego:
"bez dodatkowej opłaty gmina musi odebrać każdą ilość i każdy rodzaj odpadów"

i cytat z artykułu 'Zarządcy nieruchomości: Ustawa śmieciowa rodzi problemy':
"Mówi się o tym, że wzrosną opłaty za śmieci. Ale nie o tym, za co będziemy płacić. Straszy się nas podwyżkami, nie mówiąc, że gmina nie będzie odbierała wszystkich śmieci."

"Nowo przyjęty regulamin o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie reguluje odbioru niektórych rodzajów śmieci. Te wielkogabarytowe mają być zabierane dwa razy do roku, ale to zdecydowanie za mało. Więc mieszkańcy na własny koszt będą musieli wywozić w nowym systemie gruz, bioodpady, gabaryty i opony. Opłata do gminy tego nie obejmuje."

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 … blemy.html

Offline

#98 2012-12-19 15:45:58

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Czyli reasumujac - mialo byc pieknie, bedzie jak do tej pory, tyle ze duzo drozej

a teraz wszyscy choralnie - DZIE-KU-JE-MY!!

Offline

#99 2012-12-20 13:29:42

 szczepan

Member

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

aby podgrzać atmosferę śmieciową, do poczytania:
Miasto mogło wybudować własne wysypisko śmieci
Jednak rzekomy monopol Chemeko-System teoretycznie zostanie zniesiony za kilka miesięcy. Wiosną w regionie Wrocławia zostaną bowiem otworzone dwa nowe wysypiska. Tyle że firmy, które je budują, nie zamierzają znacznie obniżać opłat. Według Yvesa Basseta, prezesa Veolii, która instalację stawia w Jaroszowie, przyjęcie tony śmieci też może kosztować 370 zł. Podobną cenę chce zaproponować firma Trans-Formers, która swoją instalację buduje w Miękini.

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 … INIA_.html

Offline

#100 2012-12-21 16:44:26

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

zgodnie z moimi przewidywaniami jest drożej niż w pierwszym projekcie uchwały

zamiast 25zł za osobę za śmieci nieposegregowane jest teraz 33!!!!!!



Panie Jerzy

dlaczego mieszkający w budynku zawierającym do 4 lokali płaci za osobę 22/33zł, a mieszkający w budynku powyżej 5 lokalowym płaci 19/28,50zł ???

proszę o uzasadnienie





ostatnio usłyszałem w kuluarach....że spółka Ekosystem ma docelowo zatrudniać około 200 osób...trochę swoich wasali Rafał D. nagrodzi za wazelinkę...a my ich utrzymamy

#101 2012-12-21 17:47:23

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

nie dyskutuj - plac!!! stadion trzeba splacac i slask

Offline

#102 2012-12-21 18:04:53

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Arek napisał:

zgodnie z moimi przewidywaniami jest drożej niż w pierwszym projekcie uchwały

Ja widzę, że jest taniej...
jest 22, było 25

Hehe

A co do zróżnicowania w zależności od liczby lokali, to ma to sens... i jakoś dzisiejsze zróżnicowanie Ci nie przeszkadza?

Co do liczby pracowników, to rzeczywiście byłaby ciekawa sprawa. Ale na tym forum padało już tyle nieprawdziwych informacji, że na razie tą się nie podniecam. Jeśli się potwierdzi, to zgłoś to do prokuratury, cda, abw itd.

Pozdrawiam

edit: i jeśli dobrze pamiętam list od Alby, to było drożej, czyli od VII dla mnie powinno stanieć!
Co jest dziwne biorąc pod uwagę większe ilości śmieci pod rządami nowej ustawy...

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2012-12-21 18:31:36)

Offline

#103 2012-12-21 19:27:43

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

bodiniusz

było 25zł za niesegregowane śmieci a jest 33....zrób sobie porządna retrospekcję

jak mi nie przeszkadza zróżnicowanie?
otóż przeszkadza, bo płacę więcej



Sita/Alba wyliczyli teraz za odbiór kubła 120l bez segregacji 74 zł....według nowej uchwały ja muszę płacić 132zł

więc jakie tanie?

Bodiniusz, znowu wraca kwestia matematyki, masz z tym problem, zainwestuj w kalkulator



a teraz przykład dwóch rodzin:

1.  w mieszkaniu np. 50m2 4-osobowa rodzina  przy segregacji będzie płacić 42,50
2. 4 osobowa rodzina w domu jednorodzinnym o powierzchni np. 125m2 przy segregacji zapłaci 88


czy obie rodziny wyprodukują różne ilości śmieci? hehehhe


nie wiem czy wiecie, ale z tych odpadów nadal wyłączone są odpady gabarytowe jak lodówka, wersalka, gruz poremontowy, opony, itd.
czyli teoria że śmieci dzięki ustawie znikną z lasów to fikcja, bo w tych lasach główne śmieci to te powyżej

a i tak najlepsze przed nami, gdyż zapewne będziemy musieli zapłacić za pojemniki na odpady lub za ich dzierżawę indywidualnie

#104 2012-12-21 22:14:43

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Człowieku, czy Ty masz do mnie jakiś uraz z nieznanego mi powodu, czy tak skonstruowaną psychikę, że musisz poobrażać ludzi dookoła? A może w wyniku zmian Twoja firemka śmieciowa przestanie istnieć (nie życzę Ci tego, tylko po co wszystkich kąsasz z tego powodu)?

Po pierwsze: dla segregowanych śmieci w poprzedniej propozycji było 25 zł / os., będzie 19-22 zł za osobę!

Po drugie: napisałem wyraźnie: od VII dla mnie powinno stanieć; w okresie I-VI będę płacił 74 zł za segregowane śmieci (wyrzuciłem już list z alby, zakładam, że to kwota, którą podałeś). Od VII będę płacił 66 zł, czyli dla mnie będzie taniej!

Po trzecie: mieszkańcy domów wielomieszkaniowych od dawna płacą mniej, nagle zaczęło Ci to przeszkadzać? Samo w sobie jest to dziwne, a do tego przecież wiesz, że koszt odebrania 5xn litrów śmieci jest niższy niż pięciokrotne odebranie n litrów, szczególnie jeśli to 5xn jest w jednym kuble.

Dodam, że moim zdaniem, jeśli przyjmowanie śmieci w ripoku nie stanieje, to od lipca będzie cena wyższa niż obecna propozycja.

Co do Twoich przykładów, to wiadomo, że zużycie śmieci zależy od ogromnej ilości innych czynników niż te, co podałeś. Ale w ogólności (uśredniając), te dwie rodziny wyprodukują znacząco różną ilość śmieci: rodzina w większym domu choćby zamiata podwórko, ma więcej kurzu na podłodze/meblach, więcej zużyje chemii (opakowania), czy zakupi mebli itd.
Ja na swoim przykładzie widzę tak:
- ponieważ jadam "na mieście" mam mało śmieci "na osobę" (głównie opakowania na śniadania, kolacje i trochę osobistych śmieci)
- mam dużo śmieci z opakowań po zakupach przeliczanych na metry
- znaczną (w sezonie chyba może największą) ilość śmieci produkuje mi ogród (zamiatany piach z podjazdu i ścieżek, uschnięte liście z pelargonii na oknach, efekty plewienia, czy przycinania) - nie mam miejsca na kompostownik, a wymagany przez miasto kubeł 120l jest za duży na moje śmieci bytowe.


Zgadzam się. W lasach nadal będzie lądowała lodówka, wersalka (chyba, że ktoś potrzyma do wywózki raz na pół roku), ale też cały syf z warsztatów samochodowych i budowlanki.

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2012-12-21 22:16:34)

Offline

#105 2012-12-27 12:47:37

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Arek napisał:

zgodnie z moimi przewidywaniami jest drożej niż w pierwszym projekcie uchwały

zamiast 25zł za osobę za śmieci nieposegregowane jest teraz 33!!!!!!



Panie Jerzy

dlaczego mieszkający w budynku zawierającym do 4 lokali płaci za osobę 22/33zł, a mieszkający w budynku powyżej 5 lokalowym płaci 19/28,50zł ???

proszę o uzasadnienie





ostatnio usłyszałem w kuluarach....że spółka Ekosystem ma docelowo zatrudniać około 200 osób...trochę swoich wasali Rafał D. nagrodzi za wazelinkę...a my ich utrzymamy

Panie Jerzy

znowu Pana wcięło...wtedy gdy oczekujemy informacji

jaki jest zapis w regulaminie odbioru śmieci odnośnie pojemników na śmieci?
chodzi mi o to, czy zapewnia je operator śmieciowy czy mieszkańcy we własnym zakresie

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce zaręczyny w wellness Ciechocinek Komornik Szczecin treningi personalne kraków