• Index
  •  » Leśnica
  •  » ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

#121 2013-02-14 18:25:27

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

a idiota Dutkiewicz będzie płacił za śmieci w swoim Ramiszowie 11,50 - - gdyby nie spieprzył z Wrocka to płacił by 22 zł

zrobię wszystko żeby ten kosmita poległ w kolejnych wyborach

#122 2013-02-14 20:14:45

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Na jakiej podstawie uważasz, że Dutkiewicz jest idiotą? Akurat przykład, który podajesz świadczy o czymś przeciwnym
Co do wyborów - w kilku ostatnich więcej ludzi uznało, że lepiej żeby on był prezydentem niż ktokolwiek inny... myślę, że w następnych będzie tak samo.

Offline

#123 2013-02-25 23:02:10

zwykłygość

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Pozwolę sobie zacytować Pana Radnego:

Do tych niewiadomych dochodzi jeszcze inna- ściągalność nowej opłaty, której poziom szacuje się na 50-60%. I proszę powiedzieć, jak tu określić wysokość stawki, przypominam jeszcze przed przetargiem, tak by system się bilansował?

Powiem szczerze - bardziej bezczelnego komentarza nie potrafię sobie wyobrazić. Za przeproszeniem co mnie to obchodzi, że miasto nie potrafi sobie poradzić ze ściągalnością opłat za obsługę komunalną 50% mieszkańców? Czy nie za łatwo przechodzicie nad tym do porządku dziennego? Są do tego stworzone specjalne instytucje (sądy, komornicy, krd, Urząd Skarbowy) Rozumiem, że mamy płacić 200% opłaty za śmieci bo ktoś się nie wywiązuje z obywatelskich obowiązków?

Moja propozycja jest taka, żebyście zostawili opłaty na takim poziomie jak były dotychczas, a te 200 osób mających pracować w kolejnej kolesio-spółce miejskiej (Eko...coś tam) niech się weźmie za poprawę ściągalności zaległych zobowiązań.

Drodzy sąsiedzi - sprawa jest wg mnie oczywista. Dokładnie tak jak miało to miejsce w przypadku kilku przekrętów załatwianych pod stołem (np. ACTA czy GMO) - Państwo Władza dużo macha rękami, dużo czytają, dużo myślą, debatują, szukają rozwiązań, a jak przyjdzie odpowiedni moment to trzepną z zaskoczenia nową ustawą śmieciową i będzie już za późno na jakąkolwiek debatę społeczną. Za to na koniec jest czas na przyznanie sobie premii za "dobrze wykonaną pracę w zakresie łojenia mieszkańców"

Panie Jerzy - teraz wycieczka osobista - czy wie Pan dlaczego ciężko jest znaleźć w Polsce profesję mniej szanowaną od polityka? Proszę sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie i przestać nawijać mieszkańcom makaron na uszy. Mniej politykowania - więcej pracy u podstaw.

#124 2013-02-25 23:43:42

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Nie wyrywajmy zdań z kontekstu, bo wtedy do każdego można się "przyczepić" Pisałem o faktach i nie było w moich slowach niczego bezczelnego. Gdy zaczynano pobór podatku od nieruchomości, jego ściągalność była własnie na poziomie, który wskazałem. Należy zalożyć, iż podobnie może być na początku, powtórzę, na początku z opłatą śmieciową.

Podstawowym zadaniem Spółki Ekosystem będzie właśnie dbanie o to, by od opłaty uciekało jak najmniej osób. Nikt opłat i podatków płacić nie lubi, jednak skądś muszą się brać pieniądze na cele publiczne. Jeśli pisze Pan o "kolesiowej" spółce, widać, że jest Pan uprzedzony do czegoś co jeszcze nie zaczęło w pełni funkcjonować. Proszę pamietać jednak o tym, że ktoś zadania związane z nałożonymi przez ustawę obowiązkami musi wykonać- albo pracownicy spółki (w wiekszości przeszli ze ZDiUM-u), albo urzędnicy zatrudnieni w ktorymś w wydziałów UM.

Także jestem za odchudzaniem aparatu urzedniczego, uproszczeniem i liberalizacją prawa. To jednak zadanie dla posłów (i oczywiscie dla nas wyborców).

Że polityków, jako całość, niewielu lubi, potrafię zrozumieć. Nie łudzę się, że uda mi się przekonać wszystkich. Mam jednak poczucie, że wywiązuję się ze swoich obowiązków i zobowiązań wobec wyborców, ciut lepiej niż statystyczny radny. Co do udziału konsulatacji społecznych, inicjatyw obywatelskich w tworzeniu prawa i nadawaniu kierunków procesowi rządzenia- wina leży chyba po obu stronach. Przygotowuję zręby budżetu obywatelskiego we Wrocławiu. Mam nadzieję, że trochę tej wzajemnej niemocny uda się dzięki temu pokonać.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagi.

Offline

#125 2013-03-10 19:08:53

 szczepan

Member

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Nikt z tych na "górze" nie che odpowiedzieć na pytania, to gazety odpowiadają za nich.

Rewolucja śmieciowa w pytaniach i odpowiedziach

Do jej wprowadzenia zostały cztery miesiące. Większość gmin ogłosiła już stawki, ale nie ogłosiła przetargów. Wielu mieszkańców jest zdezorientowanych i zaniepokojonych. Oto, co powinni wiedzieć przed 1 lipca tego roku

http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,134 … #BoxBizTxt


Ustawa odpadowa: najpierw będzie chaos, potem będzie czyściej

http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,134 … edzie.html


Wypowiedz umowę na wywóz śmieci, by nie płacić podwójnie
Nowa ustawa śmieciowa, na podstawie której zmiany wejdą w życie, nie przewiduje jednak automatycznego rozwiązania umów. Musimy więc zrobić to sami, by od 1 lipca nie płacić podwójnie.

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3674 … LokWrocTxt

Ostatnio edytowany przez szczepan (2013-03-18 08:51:24)

Offline

#126 2013-03-22 13:48:38

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

szczepan napisał:

Nikt z tych na "górze" nie che odpowiedzieć na pytania, to gazety odpowiadają za nich.

Tylko niestety odpowiadają nieprawdę, co wprowadza chaos (jak np. kwestia podwójnego płacenia)

Offline

#127 2013-03-23 20:05:29

 szczepan

Member

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Czy mógłbyś napisać gdzie piszą nieprawdę? (jak np. kwestia podwójnego płacenia)
Ja w cale bym się nie zdziwł, jakby tak było, patrząc na to jak to jest robione i jesteśmy traktowani.

Offline

#128 2013-03-23 21:51:27

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

No właśnie podwójne płacenie (przynajmniej w wpo)

Offline

#129 2013-03-24 00:41:52

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

W obecnym systemie gmina nie ma nic do śmieci (przynajmniej nasza, która nie ma gminnego przedsiębiorstwa oczyszczania). Ich odbiorem zajmują się przedsiębiorstwa nie publiczne (u nas głównie Alba). I czynią to na podstawie umów zawieranych z właścicielami/ zarządcami nieruchomości. Od 01.07.2013 r. obowiązek odbioru i wywozu śmieci spoczywa na gminie, która musi system ten zorganizować, pobierając za to opłatę śmieciową, wg generalnej zasady: "za jedną opłatę każda ilość śmieci komunalnych". I opłata ma charakter podatku, nie jest zatem dobrowolne.

W mojej opinii, skoro gospodarka odpadami komunalnymi przechodzi "pod gminy" i nie ma inne możliwości, te obowiązujące w chwili obecnej umowy cywilnoprawne stają się bezprzedmiotowe, tj. wygasają z dniem 30.06.2013 r.. Nie trzeba ich zatem wypowiadać, a my jako producenci śmieci podlegać będziemy automatycznie opłacie śmieciowej.

Taką też interpretację przyjęła Alba, oczekuje się, że w ślad za nią postąpią inne przedsiębiorstwa obsługujące wrocławian.

Nikt oczywiście nie zabrania stronie umowy o wywóz śmieci wypowiedzieć ją zgodnie z terminem w umowie przyjętym, tak by mieć pewność, że przestanie ona obowiązywać z końcem czerwca tego roku.

Ustawa wprowadzająca nowy system weszła w życie na początku marca 2013 r., dopiero od tego momentu wiemy z pewnością, jak system należy zorganizować. Choć w zasadzie pewności nie ma, bo niektóre zapisy ustawy zostały zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego. I tak to z polskim prawodawstwem jest: nie dość, że na ostatnią chwilę, to jeszcze bez pewności co do ostatecznego kształtu zapisów.

Offline

#130 2013-03-25 08:52:12

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Panie Radny
Skoro zapisy ustawy są jedzoznaczne to dlaczego przedstawiciele miejskiej spółeczki Ekosystem(tej od smieci) straszą mieszkańców podwójnym płaceniem i zalecają wypowiadanie dotychczasowych umów. Kto tam pracuje? Czy jeśli pracownicy spółeczki mają problem z tak prostą sprawą jak interpretacja podstawowych zapisów ustawy, to czy sobie poradzą ze złożonym zadaniem jakim jest odbiór smieci z Wrocławia?

#131 2013-03-25 09:32:19

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Panie Zbigniewie, Spółeczki pracownicy podpowiadają rozwiązanie pewne- "wypowiadam umowę, nikt nie będzie się mógł przyczepić". Ustawa nie mówi wprost o wygaśnięciu z dniem wprowadzenia nowego systemu umów cywilnoprawnych. To rzecz interpretacji prawa, którą w swoim poście przedstawiłem. I nikt nikogo nie straszy. Pan jest autonomiczną jednostką i podejmie Pan samodzielnie decyzję. ;-)

Offline

#132 2013-03-25 11:14:34

 szczepan

Member

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

o to już keidyś pytałem, ale to nie jest chyba też prawdą:

cyt. "wg generalnej zasady: "za jedną opłatę każda ilość śmieci komunalnych". "

wcześniej było każdą ilość i każdy rodzaj.

Offline

#133 2013-03-25 11:38:13

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Tak, bo to znaczy, ze pierwotnie miasto mialo odbierac WSZYSTKIE smieci (takze gruz itp itd) po to aby ludzie przestali tworzyc dzikie wysypiska i pozbywac sie smieci gdzie popadnie. Zapis taki jak teraz nie pozwala juz na pozbywanie sie np. gruzu ot tak. Trzeba bedzie dodatkowo zaplacic czyli wieli znowu wywiezie go do lasu.

Jaki z tego moral? Moral jest taki, ze nic sie nie zmieni w gospodarce odpadowej poza tym, ze zdrenuje sie nasze portfele. Generalnie - to jest normalne w tym kraju. I czy rzadza z prawa, z lewe czy jeszcze skads inad.

Offline

#134 2013-03-26 12:29:15

 szczepan

Member

Zarejestrowany: 2012-10-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

jak się nie zmieni? będzie gorzej, ale wiem, jak mi się nie podoba mogę się przeprowadzić do Łodzi.

Offline

#135 2013-03-26 12:37:27

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

fakt, nawet prezydent Wrocławia nie chce we Wrocławiu mieszkać...

on się nadaje ewentualnie na sołtysa Ramiszowa...a i to nie wiem czy tamtejsi mieszkańcy bo go wybrali

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Venezuela Premium Apartment zaręczyny w wellness Ciechocinek Komornik Szczecin treningi personalne kraków