• Index
  •  » Leśnica
  •  » ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

#76 2012-12-14 20:09:22

Kostek

Member

Zarejestrowany: 2012-11-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Dzięki, faktycznie nie doczytałem - czyli Alba chce dorobić i jednocześnie oszczędzić nam szoku związnego z późniejszymi podwyżkami.

Offline

#77 2012-12-14 20:26:14

NowySącz

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Kostek napisał:

Dzięki, faktycznie nie doczytałem - czyli Alba chce dorobić i jednocześnie oszczędzić nam szoku związnego z późniejszymi podwyżkami.

Miasto przejmuje odpady od lipca, ale przymus wożenia do RIPOku firmy CHEMEKO po cenie ponad 2x wyższej niż dotychczas będzie obowiazywał od styczna - i dotyczy wszystkich cen, stąd wszyscy: ALBA,Transformers i inni podnoszą ceny.

#78 2012-12-14 21:40:20

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

tam i spowrotem jest 160 km czyli przy spalaniu nawet 30 l/100km jest to okolo 48 l paliwa czyli na dzien dzisiejszy okolo 280 pln brutto. Smiecarka ma pojemnosc okolo 10 ton, czyli Alba liczy sobie 500 pln za 'odwozke smieci' - na jednej smieciarce bedzie to 'na czysto' okolo 200 pln - ma ktos jeszcze jakies pytania?

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2012-12-14 21:40:56)

Offline

#79 2012-12-15 00:06:51

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

^^ jak dobrze upakują na Szczecińskiej, to wpakują 30 ton, a nie 10

Z ciekawostek dodam, że w Albie kubełek 80l kosztuje 65,80 a w konkurencyjnej firmie widzę cenę 56,44... hehe chyba się nie zorientowali

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2012-12-15 00:10:57)

Offline

#80 2012-12-15 18:29:51

NowySącz

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Kamil Kędzior napisał:

tam i spowrotem jest 160 km czyli przy spalaniu nawet 30 l/100km jest to okolo 48 l paliwa czyli na dzien dzisiejszy okolo 280 pln brutto. Smiecarka ma pojemnosc okolo 10 ton, czyli Alba liczy sobie 500 pln za 'odwozke smieci' - na jednej smieciarce bedzie to 'na czysto' okolo 200 pln - ma ktos jeszcze jakies pytania?

Hm. Jeśli koszt tranportu to dla Ciebie wyłącznie koszt paliwa, to każda firma transportowa przyjmie Ciebie z otwartymi rękami jako kierowcę - wynagrodzenie 0 złotych oczywiście. Aha, najlepiej z własnym pojazdem, bo ten też przecież nic nie kosztuje. Tak jak ubezpieczenie pojazdu, podatki, itd.

#81 2012-12-15 19:07:24

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Swietnie, tylko, ze w przypadku ciezarowki o DMC 40ton (ladownosc okolo 25ton) dysproporcja bedzie jeszcze wyzsza, a firmy transportowe za wynajem ciezarowki w tym gabarycie biora okolo 4 pln /km (koszty paliwa, pensji kierowcy, amortyzacji i innych rzeczy)
Czyli z prostego wyliczenia: 4*160 - 640 pln a 25*50 pln to 1250 pln - czy kolega Nowy Sacz teraz jest zadowolony?

Offline

#82 2012-12-15 20:42:43

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Kamil

nie jestem pewny, że firmie typu Alba będzie wolno samemu to przeładowywać...więc musieliby pchać każdą śmieciarkę pod Polkowice
każda śmieciara ma mieć zamontowany GPS, żeby można było sprawdzać czy śmieci nie lądują w dziwnych miejscach

na koniec: monopol Chemeko polega również na tym, że na Jerzmanowskiej ma stację przeładunkową i chyba tylko oni mogą śmieci przeładowywać

ładnie się urządzili ;-)



po niedzieli sprawdzę temat dokładnie jeżeli chodzi o przeładunek




PS.

ja i tak głównie winię za ten stan rzeczy gminę Wrocław!!!!!!

gdyby wzorem gmin sudeckich(KCGO), lub Lubania, lub Świeradowa nasza gmina stworzyła własny RIPOK to by nie takie Chemeko nie podskakiwało i  stawki mielibyśmy normalne
i potwórzę: nie wierzcie że gdy wybudują 2 pozostałę RIPOKi dla Wrocławia to ceny będą inne. 3 PRYWATNE FIRMY SIĘ DOGADAJĄ

#83 2012-12-15 20:50:32

NowySącz

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Kamil Kędzior napisał:

Swietnie, tylko, ze w przypadku ciezarowki o DMC 40ton (ladownosc okolo 25ton) dysproporcja bedzie jeszcze wyzsza, a firmy transportowe za wynajem ciezarowki w tym gabarycie biora okolo 4 pln /km (koszty paliwa, pensji kierowcy, amortyzacji i innych rzeczy)
Czyli z prostego wyliczenia: 4*160 - 640 pln a 25*50 pln to 1250 pln - czy kolega Nowy Sacz teraz jest zadowolony?

Nie jest zadowolony, bo:

1) pojazdy wożące odpady (walking floor) kosztują ciut więcej niż 4 zł / km.
2) na walking floory nie da się załadować 25 ton - odpady są za lekkie
3) oprócz transportu są jeszcze koszty załadunku: miejsce, ładowarka, nadzór itd.

#84 2012-12-16 14:49:20

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Ale moment - za te obsluge chyba jest wliczone w smieci, przeciez firma ChemkoSystem nie bierze od Alby 360 pln / tone tylko okolo 200, czyli ALBA na 'obsludze' tez zarabia??? Do tej pory placilem np. 40 pln/miesiac i chcesz mi powiedziec, ze za co to byla oplata? To byla oplata za WSZYSTKO, wiec jak dla mnie ALBA probuje wycisnac od nas dodatkowe pieniadze. Mysle, ze to jest mimo wszystko ciekawy temat np. dla dziennikarzy czy radnych, aby sprawdzili czy ALBA po prostu, korzystajac z zamieszania, nie probuje dodatkowo zarobic.
Jak dla mnie to po prostu cwaniactwo i tyle. Dlatego trzeba takie sprawy kontrolowac, szczegolnie gdy na rynku sa praktycznie tylko 3 firmy obslugujace odpady.

Na dobra sprawe, zastanawiam sie czy w takiej sytuacji ja np. nie moge sobie sam tych smieci wywozic? To oczywiscie troche abstrakcja, ale trzeba by policzyc czy wynajem np. kontenera 5m3 i oplacenie transportu i oplaty dla Chemko nie bedzie wersja bardziej oplacalna Spoldzielnie molgyby tak chyba robic,  i mysle, ze warto to przekalkulowac. Odpadnie posrednik w postaci ALBY - bo ich praca w chwili obecnej tak naprawde  bedzie polegala tylko na odbiorze, przeladunku i wywiezieniu do Chemko.

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2012-12-16 14:57:08)

Offline

#85 2012-12-16 15:33:01

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

każdy dostawca śmieci musi płacić Chemeko 360 netto za tonę + jeszcze koszt transportu

#86 2012-12-16 21:20:22

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

No to juz kompletnie nie rozumiem? To gdzie jest zysk ALBY? Te 50 pln za przewoz tony smieci ode mnie i moich sasiadow na Jerzmanowska i wykiprowanie ich tam?

Offline

#87 2012-12-16 23:17:30

Alicja

New member

Zarejestrowany: 2008-11-08
Posty: 7
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Ad. opłat - w liście od Alby mam: "(...) W związku z tym jesteśmy zmuszeni do wożenia zmieszanych odpadów komunalnych wyłącznie do (...) RIPOK w Rudnej Wielkiej. Wyżej wskazana instalacja określiła koszt zagospodarowania 1 tony w wysokości 419,49 zł netto (w tym 369,19 zł netto jako koszt zagospodarowania i do 50 zł netto jako koszt transportu z Wrocławia). Dotychczasowy koszt zagospodarowania przez sortownię należącą do naszej firmy wynosił 185 zł netto (...)"

Bodiniuszu, która firma bierze mniej (czyli to 56,44 zł) za 80 l kontener? Sita czy jeszcze coś innego? Zaczynam się zastanawiać, czy aby na czas do 30.06.2013 jednak nie zmienić odbiorcy śmieci na tańszego (jeśli się da...).

Offline

#88 2012-12-17 07:08:29

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Czyli z pisma wynika, ze Alba pracuje charytatywnie I juz to powinno kogos z radnych nieco zdziwic....

Offline

#89 2012-12-17 08:34:23

Arek

Gość

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Kamil Kędzior napisał:

Czyli z pisma wynika, ze Alba pracuje charytatywnie I juz to powinno kogos z radnych nieco zdziwic....

jeżeli kogoś powinno dziwić to inspektorów ochrony środowiska...bo to by znaczyło, że nie wszystkie śmieci trafiają do RIPOKa
ale daleki jestem od takich przypuszczeń...obecnie Alba jedzie na małej marży...oraz nie jesteś w stanie sprawdzić jakie przełożenie jest 1m3 na 1Mg odpadów

Alba poczeka, przeczeka...a kokosy zaczną się za około 3 lata






ciekawe tez jakie zmiany w ustawie wysmaży nasz rząd....

żenujące sa odpwiedzi Czumy w temacie śmieci, widać że ten człowiek nie ma o tym bladego pojęcia....

Panie Czuma!!!
niech Pan i koledzy zaczną szukać miejsca i kasy w budżecie pod własny RIPOK, bo tylko tak możecie zrobić Wrocławianom dobrze

#90 2012-12-17 10:21:00

Nowy

New member

Skąd: Stabłowice
Zarejestrowany: 2012-12-10
Posty: 7
Punktów :   

Re: ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Bardzo cziekawe informacje. Jak bardzo się myliłem w swojej ocenie, pisząc wcześniej - jednak jesteśmy pod dobrą opieką!
Wybranie RIPOK-a oddalonego o 80 km jest "optymalnym" rozwiązaniem.
Jaka jest trasa przejazdu ciężarówek?
Ale konstruktywnie, jak możemy wpłynąć na decyzję o budowie własnego jak pisał Arek?

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » ŚMIECI - znowu popieprzyło Dutkiewicza?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotels-world.pl zaręczyny w wellness Ciechocinek Komornik Szczecin treningi personalne kraków