#1 2011-11-08 13:38:16

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl … ,id,t.html

A jak wybuduja do 2014 to odszczekam publicznie na forum wszystko co zlego powiedzialem na Dutkiewicza!!!

Offline

#2 2011-11-08 20:32:25

Riskman

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Super,
a czy wiadomo jakim wynikiem zakończył się "pomiar bobrów" i jaki ewentualnie będzie tego wpływ na ostateczną wersję przebiegu OI?

#3 2011-11-08 20:52:20

boberek

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Np.:  Zaobserwowano szt. 0.

Ale kasa za liczenie poszła...

#4 2011-11-08 22:58:03

ekol

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

wiosna bobry były, był news na lesnica.org
teraz się wyniosły?
czy ktoś im pomogł?
skąd to zero?

#5 2011-11-09 10:03:08

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Hej!
Bobry są, co widać po nabrzeżach Bystrzycy - sporo drzew padło, ciekawe, że nie niepokoi to ekologów.

Co do Osi Inkubacji - jest to wstępny zarys inwestycji, a szczegóły mają dostać radni. Pytanie więc do naszego Radnego forumowego: jest w szczegółach tak jak oczekujemy?

Do Pana Kamila - proszę sobie popatrzeć na mapę (mimo oczywistych jej błędów jak "przyszły stadion" ) proszę zwrócić uwagę na przebieg dróg AS+OI. Tak bardzo omijają Leśnicę, że należy oczekiwać, że poza godzinami szczytu cały ruch z Lotniczej pójdzie przez środek Leśnicy. W godzinach szczytu oczekiwałbym pewnego stanu równowagi - nadmiar korka będzie uciekał dookoła, ale ruch w Leśnicy będzie stały i hałas większy, bo samochody zamiast się toczyć, będą jechały szybciej.

Zmierzam do tego, że dojazd wprawdzie będzie szybszy, ale ciszej na Średzkiej nie będzie.

Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby to, co proponowałem, a Pan mnie zmymyślał od bezmyślnych naśladowców pomysłów UM - dociągnięcie OI do Granicznej. Wówczas puszczenie DK94 przez Graniczną (i dalej np. Strzegomską etc.).
Tylko taki sposób pozwoliłby na wyeliminowanie stałego ruchu w Leśnicy.

Jest jeszcze możliwe, że miasto zerwie dywanik (zgodnie z obietnicą), zrobi progi zwalniające, albo inne przeszkody (np. deptak na Średzkiej). Byłoby fajnie, ale zobaczymy!


Jeszcze odnośnie artykułu: pismak pisze "Obwodnica Leśnicy (zwana w urzędniczym żargonie "osią inkubacji")" - przecież Oś Inkubacji jest oficjalną nazwą zaplanowanej drogi łączącej Średzką z Bielanami. Jej fragment połączony z Aleją Stabłowicką można (na wyrost) nazwać obwodnicą Leśnicy.

Czyli co - zamykamy wątek "Nie będzie obwodnicy Leśnicy"?

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2011-11-09 10:13:00)

Offline

#6 2011-11-09 11:55:42

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Co do Osi Inkubacji - jest to wstępny zarys inwestycji, a szczegóły mają dostać radni. Pytanie więc do naszego Radnego forumowego: jest w szczegółach tak jak oczekujemy?

Sprawę cały czas monitoruję. O szczegółach będę informował.

Offline

#7 2011-11-10 00:51:17

JL

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 74
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Końcowy raport z monitoringu prowadzonego od wiosny w rejonie mostu w Ratyniu ma być gotowy w grudniu. Po  jego otrzymaniu zamieszczę informacje na naszej stronie.
J.Lisowska

Offline

#8 2011-11-10 08:19:05

tolek_88_niezarejstrowany

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Bodiniusz napisał:

Czyli co - zamykamy wątek "Nie będzie obwodnicy Leśnicy"?

Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

Jak wbiją pierwszą łopatę, to będzie można otwierać szampana. Zawsze można zapisać wirtualną kasę i potem torpedować przetarg.

#9 2011-11-10 09:37:12

pikuś

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Nie wierzcie im nie prowadzą żadnych rozmów z właścicielami ziemi na której ma być budowana OI

#10 2011-11-10 09:41:18

Riskman

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

pikuś napisał:

Nie wierzcie im nie prowadzą żadnych rozmów z właścicielami ziemi na której ma być budowana OI

Może zaczną się rozmowy jak znany będzie "ostateczny" przebieg OI?

#11 2011-11-10 12:02:20

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

a ja taki optymistyczny bylem - zebyscie mi nie zazucili

Offline

#12 2011-11-10 15:37:34

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Hej, ludziska - no ale skoro nie wiadomo jak będzie, to dlaczego znów widzicie szklankę do połowy pustą zamiast do połowy pełną?

Oczywiście pewnie na forach psiepolskich czy innych teraz lecą gromy na RD, że będzie budował coś koło Leśnicy (mimo, że tyle tu wybudowano), a o innych miejscach jakoś zapomniał. Mamy swoje 5 minut radości, to się cieszmy :-)
A skoro oprócz zapowiedzi posuwają się do przodu również formalności, to może tego szampana w końcu otworzymy (rozumiem, że tolek_88 stawia przynajmniej tym, którzy zawsze wierzyli że OI+AS kiedyś powstanie )

Offline

#13 2011-11-12 09:14:35

tolek_88_niezarejstrowany

Gość

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Tolek Wam postawi tego szampana jak będzie mógł go przywieźć z Factory do Leśnicy nowo wybudowaną OI Samo posuwanie do przodu cieszy - ale cały czas mam obawy takie jak pojawiły się na SSC - kasy zabraknie, a zaprzyjaźnione bobry czy nietoperze budowę zablokują. Oby nie. A nie chcę pić na darmo

@Bodiniusz, coś bardzo chcesz ode mnie coś wyciągać - a to dolary przy zakładzie o korkach na Pilczyckiej, a to szampana Chociaż jeśli nie będzie korków na Pilczyckiej i wybudowana OI to byłyby to dobrze zainwestowane pieniądze

#14 2011-11-14 11:29:52

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

Taki biznesmen ze mnie
(a dolary chciałem raczej postawić wyciągając orzechy - o ile dobrze pamiętam)

Zatem szerokiej drogi (nowej )

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2011-11-14 11:30:22)

Offline

#15 2011-11-14 11:52:44

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Obwodnica Lesnicy - jest kasa!!!

no to kasy na OI moze jednak zabraknac....

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 … 2aw_gazeta

kto obstawia ze sie stadionem wykreca?

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ochrona bydgoszcz wellness Ciechocinek rosa marathon żarówka do piekarnika wrocław