#451 2013-01-21 10:44:51

pikolo

New member

Zarejestrowany: 2013-01-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: Działalność radnego

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html

To już wiemy gdzie najlepiej działa nasz radny

Offline

#452 2013-01-21 14:50:51

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność radnego

http://www.prw.pl/articles/view/26700/m … ejska-kase

wg. wypowiedzi Jurka (cytuje z pamięci), nie etyczne byłoby jakby korzystał z tego radny lub ktoś związany z radnym... ale jak rozumiem, szanowna małżonka pana Radnego dalej jest w JCI Wrocław?

Offline

#453 2013-01-21 15:46:41

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Daj spokoj - Michalak osmieszyl wszystkich swoich wyborcow. Prostych spraw dla osiedla zalatwic nie potrafi a poltorej banki z miejskiej kasy szarpnal bez problemu. To mu sie udalo zalatwic.

Jerzy - tym co wykonales w tej sprawie, utwierdzasz mnie tylko w tym, ze jestes dwulicowym cwaniaczkiem. I faktycznie robisz co mozesz (vide dyskusja z Frasyniukiem) aby bylo Ci dobrze.
Okazales sie byc tak malostkowym i smiesznym czlowieczkiem, ze chyba szkoda zawracac sobie Toba glowy - mam nadzieje, ze kolejne wybory do RM pozwola takim jak Ty splynac w niebyt i przestaniesz czarowac wybrcow piekna gadka i beznadziejnym obietnicami.

Radny Michalak - mierny, bierny ale wierny. Wiec 1,5mln dostal....
I nie czaruj nas, ze wszystko odbylo sie w swietle prawa, bo jest jeszcze cos takiego jak etyka. Ale co o etyce moze powiedziec taki dwulicowiec jak Ty?

A co na to Bodniusz? Masz cos do powiedzenia w kwestii tego ile to dla osiedla robi radny Michalak? Masz jeszcze watpliwosci po co Michalak poszedl do RM?

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2013-01-21 15:49:14)

Offline

#454 2013-01-21 17:13:23

,Brunon

Gość

Re: Działalność radnego

Ale jaja z ta dotacją !!!
Panie Radny, Adwokacie Jerzy Michalaku - super się Pan spisałeś !!!
Co słychać u sekretarza JCI Lom Wrocław Pani Moniki - bardzo się cieszy z dotacji ?!!!

P.S, 1
Byłeś Pan na Balu ?


PS. 2
Dedykacja dla Pani Moniki - tekst z Kabaretu Starszych Panów:

Pani Monika, Monika, Monika
Pani Monika to jest taka muzyka
o której skrzypce po nocach śnią
a ja walca Domino, że aż huczy pianino
na cztery ręce, co dzień gram z Moniką mą

#455 2013-01-21 20:05:34

Lucjan

New member

Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Brunon trochę przeginasz nieelegancko...

Panie Jerzy w ubiegłym tygodniu niejaki Hirohito zadał Panu, pytanie - miał się Pan ustostunkować przez weekend... efektów brak.

Za to dzisiejsza prasa pokazuje nam obraz Pańskiej działalności. Był Pan na forum i nie zabiera Pan głosu? Zaszył się Pan ze wstydu po przeczytaniu opini Wrocławian pod artykułem? Pocieszę Pana, że nie tylko GWroc opisała temat.

Piszą, że nie ma Pan sobie nic do zarzucenia... hmm, ciekawe myślnenie vel. ignorancja: jeśli stowarzyszenie dostanie dotację to się zrzeknę. Człowieku powinienieś się tego zrzeć, zanim zaczęło się o tę dotację ubiegać!!! Może i prawo Pan znasz, ale normy moralne są Panu obce.

Kolejna taka sprawa wyłania się z Pańskiego rękawa, wcześniej nie wyjaśniona dotąd sprawa zabawy w deweloperkę na Stabłowicach... Ale nie to rodzina, żony, to żona, a ja w moim oświadczeniu jestem biedny, mam tylko 3 garnitury i parę kaloszy...

Niestety to forum nie jest miejscem do przytaczania opinii mieszkańców na Pański temat, zwłaszcza świadczonej pomocy prawnej, czy pomocy przy zakładaniu firmy. Radże jednak czasem w Dino, czy Biedronce na Głównej ucha nadstawić - a zapomniałem,że Biedronka to sklep dla plebsu.

A jak udał się bal? Może Pan coś bliżej powie, ile wyniósł koszt imprezy, i jak w zasadzie ma się do sumy zebranej...

Pozdrawiam

Offline

#456 2013-01-21 20:46:11

Young Businessman

Gość

Re: Działalność radnego

Lucjan, o co chodzi z tą developerką bo sprawy nie znam.
Cytuję, napisałeś:
"Kolejna taka sprawa wyłania się z Pańskiego rękawa, wcześniej nie wyjaśniona dotąd sprawa zabawy w deweloperkę na Stabłowicach... Ale nie to rodzina, żony, to żona, a ja w moim oświadczeniu jestem biedny, mam tylko 3 garnitury i parę kaloszy... "

Zarówno przy dotacji jak i developerce jest  wspominana żona Radnego, Monika.

#457 2013-01-21 21:06:46

Malapaka

Gość

Re: Działalność radnego

Wystarczy poczytać ten wątek ok. 16 -20 strony.
youtube.com/watch?v=aAQBkalkUXs - polecam materiał, dzięki mnie tyle ludzi ma firmy, a teraz taki wał.

#458 2013-01-21 21:23:37

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Radny Michalaku - czy to prawda ze nadzor nad waszym stowarzyszeniem prowadzi Rafal Dutkiewicz???

Offline

#459 2013-01-21 23:50:00

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Drodzy,

po powierzeni mi mandatu radnego dość szybko zrozumiałem dwie kwestie:

Po pierwsze, nie chcę być wyłącznie radnym sprawującym urząd. Do zadań radnego należy uczestniczenie w sesji, praca w komisjach, podejmowanie decyzji przez głosowanie. Są to zadania podstawowe, a przez to ważne. Spełnianie tylko takiej roli mi nie odpowiada, wiem, że ludzie oczekują większego zaangażowania. 

Po drugie, muszę mieć bardzo grubą skórę, by spokojnie oddzielić atak osoby mi czy prezydentowi nieprzychylnej, od ostrego czasem, ale uprawnionego niezadowolenia Mieszkańca, który rozlicza swojego radnego, z tego czym się zajmuje. Wszystkich nie przekonam, a konkurencja polityczna rządzi się swoimi bezwzględnymi prawami.

Padł zarzut, że niewiele robię dla swojego osiedla. Nie mogę się z tym zgodzić, bo dzięki moim interwencjom Mieszkańcy korzystają z:   
1.    parkingu przy przedszkolu nr 100 i wyremontowanych sal w tym przedszkolu,
2.    chodnika i droga na Mokrej,
3.    systemu Biur Porad Obywatelskich, 17 punktów bezpłatnej pomocy prawnej we Wrocławiu w tym 3 na naszych osiedlach,
4.    chodnika na Głównej/Królewieckiej,
5.    naprawionej Jeleniogórskiej,

a w 2013 będą (środki zapisane w budżecie na 2013 r.) korzystać z:

6.    boiska przy SP 24 na Złotnikach,
7.    chodnika na Maślicach od Śliwowej do Północnej,
8.    chodnika na Marszowicach od Głównej,
9.    chodnika na Jerzmanowskiej do cmentarza,
10.    chodnika do ul. Junackiej.

11.    Obwodnica Leśnicy, na rozpoczęcie której zapisaliśmy w tym roku 19 mln zł, w końcu ruszy, co też mogę po części zapisać na swoje konto http://bazowy.kei.pl/niezmarnujglosu2/i … ies/a1.jpg .
12.    Pracuję także nad zapewnieniem kanalizacji dla Żernik Nowych (Białodrzewna, Bukowa, Grabowa) przy okazji budowy tzw. „Nowej WuWy”. Tu jednak nie mogę mówić jeszcze o jednoznacznym sukcesie.

Nie mogę zgodzić się także z zarzutem, iż nie mam wizji swojego funkcjonowania w radzie. Chciałbym zaprosić większą liczbę wrocławian, do współdecydowania o Mieście:

13.    Przystąpiłem do reformowania Osiedli, jak jednostki samorządu lokalnego. W listopadzie 2012 r. przyjęliśmy zmiany do ordynacji wyborczej do Rad Osiedli.
14.    Jeszcze dalej, na zasadzie pilotażu (w budżecie przyjętym na 2013 r. wystarałem się na razie o 2 mln złotych) chcę „pójść” tworząc budżet obywatelski, partycypacyjny, gdzie sami Mieszkańcy będą decydować, na jakie projekty będą przeznaczane środki miejskie. Mam nadzieję, że zaczniemy w marcu tego roku.
     
Pewnie przez połowę kadencji można było zrobić nieco więcej. Może za mało było festynów czy spotkań plenerowych.

15.    Tu mogę pochwalić się tylko pomocą w zorganizowaniu i sponsorowaniu turnieju piłkarskiego „Stabłowicka Złota Jesień”.
16.    Staram się zawsze jednak znajdować czas by spotkać się z Mieszkańcami w moim stałym biurze radnego w Stabłowicach, nie tylko na dyżurze w Sukiennicach.   

Teraz kwestia konkursu na Wrocławski Inkubator Przedsiębiorczości.
1.    22 grudnia 2012 r. wysłałem do wszystkich mediów notatkę następującej treści:
"Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, iż Stowarzyszenie Polska Izba Młodych Przedsiębiorców LOM Wrocław, zarejestrowane w dniu 27.06.2005 r. w KRS pod nr 0000236896, w którym działam jako Pierwszy Wiceprezes Zarządu, złożyło projekt na ogłoszony przez Miasto Wrocław konkurs na prowadzenie Wrocławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości (nr konkursu 29.11.2012/1217).
Mam naturalnie nadzieję, iż pomysł naszego zespołu projektowego uzyska akceptację komisji konkursowej, a Stowarzyszenie będzie mogło wspierać rozwijające się wrocławskie firmy. Uważam,  że wypracowaliśmy bardzo interesującą koncepcję funkcjonowanie Inkubatora. Wierzę także, iż  doświadczenie, jakie w zakresie promowania i pobudzania przedsiębiorczości posiada nasze Stowarzyszenie (wartość środków rozdysponowanych dotychczas przez Stowarzyszenie wśród młodych stażem przedsiębiorców przekroczyła 10 mln złotych), pozwali mam z zadania wywiązać się w sposób perfekcyjny. 
Informuję także, iż w razie powierzenia prowadzenia Wrocławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Polskiej Izbie Młodych Przedsiębiorców LOM Wrocław, na czas trwania projektu zawieszę swoje członkostwo w Stowarzyszeniu.”
2.    W konkursie uczestniczyło tylko moje byłe stowarzyszenie (rezygnację złożyłem, moja Monika także), dotychczasowy operator Inkubatora, stowarzyszenie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, złożył ofertę bez wymaganego załącznika, niepoprawną formalnie.
3.    Żadne środki finansowe nie zostały stowarzyszeniu przekazane, zaś owe 1,5 mln złotych ma być przeznaczone na prowadzenie inkubatora. Składając wniosek zastrzegłem, ze ani ja, ani moja Monika nie będziemy przy projekcie pracować, ani w żaden sposób czerpać z niego profitów.
4.    Życie pokazuje, że dobre intencje mogą być opacznie odczytane. Dlatego nie wykluczam żadnych rozwiązań.

Z balem dajcie już spokój. Nie byłem, umarł Tata Moni i niesporo nam do zabaw.

Ostatnio edytowany przez Jerzy Michalak (2013-01-21 23:52:18)

Offline

#460 2013-01-22 08:15:26

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Dotyczy punktu 12 :kanaliacja dla Żernik Nowych .
Panie Jerzy pragnę przypomnieć, że w skład osiedla,  oprócz Białodrzewnej, Bukowej i Grabowej, wchodzą także ulice:Lewa i Trójkątna. Wszystko albo nic . Wie Pan co to oznacza.

#461 2013-01-22 08:48:10

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Jurek - tak jak Ci napisalem na FB - chodzi o sedno sprawy - czy moralnym jest wg Ciebie pobieranie z kasy miasta takiej dotacji????

Offline

#462 2013-01-22 13:25:06

Lustrator Radnych

Gość

Re: Działalność radnego

Cytat z Radnego:
"Dlatego nie wykluczam żadnych rozwiązań."
Dymisja czy awans - jak obstawiacie drodzy mieszkańcy oraz wyborcy ?

#463 2013-01-22 13:50:37

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Vide konferencji to ciesze sie, ze w pore sie spostrzegles i wycofales. Niemniej smrodek niemoralnego zachowania pozostaje...

Offline

#464 2013-01-22 15:01:31

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Kamil, zupełnie poważnie. Chcieliśmy zrobić dobry projekt. Nawet przez myśl mi nie przeszło, żebym osobiście albo za pośrednictwem Moni miał profitowac w tym projekcie. Uznalismy, wspólnie,  bo stowarzyszenie nie jest moją własnością,  że trzeba sprawę przeciąc. Niech inkubator dziala, i niech nie będzie żadnych niejasności. Dziwi mnie tylko, że standardy oceny są nie jednolite- stowarzyszenia innych radnych prowadzą projekty z grantów miejskich i nikt im zarzutów z tego nie czyni.

Ale masz rację- tak jest lepiej. Dziękuję i pozdrawiam.

Offline

#465 2013-01-22 15:13:31

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Pora wiec sie za innych radnych tez wziac, bo tak byc nie moze, zebyscie sobie wydawali NASZE pieniadze bo takie macie widzimisie. A zarobcie sobie sami na te kase to nosa w to wkladac nie bedziemy.
Ale jak widac, praktyka adwokacka nie przynosi wystarczajacej ilosci profitow, skoro musisz kombinowac na lewo i prawo.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Проживание Жантийи zaręczyny w wellness Ciechocinek Komornik Szczecin treningi personalne kraków