#376 2012-11-22 16:23:48

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Jerzy - troche z przekasem, ale gratuluje Ci 'wyniku' w plebiscycie na najlepszego miejskiego radnego. Wynik - 0% oddanych glosow.

Offline

#377 2012-11-22 16:40:48

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Troche z przekasem, ale powiem, ze ten wynik swiadczy jedynie o tym, ze p. Jerzy nie uprawia pustego PRu

A powazniej - na ile reprezentatywne bylo to glosowanie? Np. ja nawet nie wiedzialem o tym. Czesc ktora wiedziala, nie chciala sie w to bawic...

Offline

#378 2012-11-24 18:27:28

mroova

New member

Zarejestrowany: 2012-11-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Działalność radnego

sprintek napisał:

Doskonale doczytałem. Nawet niech otworzą Kamiennogórską, ale to za mało. Przy ul. Kamiennogórskiej mamy tylko 4 torowy basen o długości 20 metrów. Na tor zatem nie wejdzie więcej niż 5-6 osób. Daje to ok. 25 osób na zmianę, niech będą 4h ogólnodostępne, czyli 100 osób dziennie, 700 osób tygodniowo przy 100% obłożeniu. Bardzo mało. Jeśli basen miałby być dostępny dla mieszkańców- ktoś musi pokryć koszty ratownika, sprzątania, energii elektrycznej, wody itd. Zatem jeśli miała by być to cena komercyjna, wejściówki musiały by pokryć te koszty.

Sprintek, Twoje założenia dotyczące 'ogólnodostępnych' godzin są ultrakonserwatywne - wszystkie baseny we Wrocławiu są czynne 6:00 - 23:00 - to jest 17 godzin dziennie. Załóżmy, że dzieci z ośrodka zajmują nawet 8 godzin [aczkolwiek średnio musiałyby chyba siedzieć po 20 godzin tygodniowo na basenie, żeby wykorzystać taką ilość godzin - niemniej jednak to ich placówka, więc załóżmy że mają ją do dyspozycji trochę ponad potrzeby]
Pozostaje 9 godzin dziennie na 'ogólnodostępne' wejścia - zakładając 16 osób na 'zmianę' [4 osoby na tor, więcej to już tłok] to daje 144 osoby dziennie to jest prawie 4.500 miesięcznie - wg mnie to bardzo dużo, w tej chwili ogólnodostępna przepustowość basenów w okolicy Leśnicy wynosi 0.

Co do kosztów - koszty wody czy energii elektrycznej ośrodek i tak teraz ponosi, bo woda musi być filtrowana praktycznie cały czas + prąd też w hali jest cały czas itp. Oczywiście będą dodatkowe koszty, ale nie mam wątpliwości, że da się je pokryć z biletów wstępu, a ośrodek na tym dodatkowo zarobi [+ 'odda' społeczeństwu w naturze to co mu społeczeństwo ufundowało]

Panie Jerzy - jakie są ustalenia w tej sprawie? Tydzień minął, a pisał Pan że był Pan umówiony w tej sprawie z dyrektorem ośrodka. Chcielibyśmy poznać szanse na pozytywne rozwiązanie tej sprawy.

Offline

#379 2012-11-24 23:18:46

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

A zatem po kolei:

1. Wiem, że internet wymaga natychmiastowych odpowiedzi, wiadomości z przedwczoraj to już prehistoria. Staram się jednak "zadania domowe" odrabiać rzetelnie i nie zawsze nadążam za tempem sieci.

2. Pływalnia przy Ośrodku przy Kamiennogórskiej powstała z wykorzystaniem środków unijnych, tj. przeznaczonych do określonego wykorzystania. Otwarcie pływalni dla wszystkich zainteresowanych wiązałoby się ze zmianą sposobu wykorzystania obiektu, a tym samym sprzeczne byłoby z celem dofinansowania. W skrajnym przypadku mogłoby to prowadzić do cofnięcia dotacji. I rozumiem Pana dyrektora, że nie chce ryzykować. Może jakimś rozwiązaniem byłoby wpisanie każdego korzystającego z pływalni na listę członków fundacji lub stowarzyszenia wspierającego ośrodek, którzy opłaty wnosiliby tytułem "na cele statutowe". Takie obejście durnot unijnych. Ale tę możliwość muszę jeszcze prawnie rozpoznać.

3. Budżet oceniam pozytywnie, w tym znaczeniu, że nie przewiduje deficytu. Moją satysfakcją jest finansowanie na naszych osiedlach następujących rzeczy:
- budowa boiska przy SP 24 na Złotnikach,
- naprawa nawierzchni Brodzkiej (od Maślickiej do Stabłowickiej)
- utwardzenie pętli autobusowej na Ratyniu,
- budowa chodnika wzdłuż Marszowickiej (od Głównej do Małomickiej),
- budowa chodnika wzdłuż Jerzmanowskiej (od Rdestowej do cmentarza),
- budowa chodnika wzdłuż Maślickiej (od Śliwowej do Północnej),
- budowa chodnika wzdłuż Dolnobrzeskiej (od TBS- ów do Junackiej)   

Największą sprawą jest z pewnością boisko na Złotnikach. Musiałem się czasem zachowywać jak książę Bogusław, by dla nas jak największą "postaw czerwonego sukna" z budżetu wyrwać
Nie czuję się kompetentny, by dokonać pełnej analizy makroekonomicznej budżetu.
Martwi mnie natomiast rosnące zagrożenie paraliżem komunikacyjnym na Stabłowicach. 1000 nowych mieszkań, 1000 nowych samochodów i tylko 2 małe ulice- Boguszowska i Starogajowa.

4. Obwodnica Leśnicy (tak to zadanie się teraz nazywa) będzie budowana przez 2 sezony, co oznacza, że może być przejezdna już w 2014. Jeśli wykonawcy nie będą zbyt pazerni, a w dobie kryzysu firmy jak tlenu poszukują zamówień, jest szansa, że przeznaczona kwota wystarczy także na "kikut Bodiniusza". Zastrzegam jednak, że jest to moja osobista opinia. Chciałbym natomiast bardzo, aby droga ta powstała w technologii betonowej. Uczestniczyłem ostatnio w arcyciekawej prezentacji, i powiem krótko- beton jako materiał drogowy jest świetny- wielokrotnie bardziej trwały niż asfalt, a przy obecnych cenach ropy, porównywalny cenowo.

5. Podwyżki z pewnością będą, jednak o wartości inflacyjne. Bardzo trudno będzie uzyskać moją zgodę na podwyżki cen biletów MPK. Większym kłopotem jest jednak nowy system odbioru śmieci. Tu mamy do czynienia z wyborem mniejszego zła nad większym. Oczywiście w odniesieniu do budżetów poszczególnych gospodarstw domowych. O tym więcej w wątku Pana Arka http://www.lesnica.pun.pl/viewtopic.php?id=447.

6. Pracuję nad reformą w Osiedlach. Większość z wypowiadających się w ramach konsultacji wskazało, że zmiany w ordynacji to zbyt mało. Zgadzam się z tymi opiniami. Postaram się przygotować system, w którym osiedla będą miały bezpośredni wpływ na wybór lokalnych inwestycji, w ramach przekazanych do dyspozycji środków. Resztę, dla porządku opiszę w wątku Pana Arka http://www.lesnica.pun.pl/viewtopic.php?id=432&p=2

Offline

#380 2012-11-24 23:54:47

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Jerzy Michalak napisał:

Jeszcze raz przeanalizuję możliwości uspokojenia ruchu na Złotnickiej. Choć przyznam, że gdy jechaliśmy tam wczoraj na rowerach z rodzinną wycieczką ulica prezentowała się wręcz sielsko spokojnie. W dni powszednie wygląda to pewnie inaczej.

I co wyszło z tych analiz?
Stanąłem sobie dziś na chwilę nie w dzień powszedni, tylko w południe w sobotę.

I wygląda to tak: http://youtu.be/3raj5X5MX8E
Jak się kiedyś zbiorę, to pokażę też dzień powszedni (transport śmieci na nielegalne wysypisko na Piołunowej, czy szamba do zlewni)


I proszę nie pisać "kikut Bodiniusza" bo jeszcze mam wszystkie członki sprawne
(a o co chodzi z tym, że pisze Pan o obwodnicy Leśnicy i że może wystarczy jeszcze na kikut... to co jest teraz nazywane obwodnicą Leśnicy??)

Pozdrawiam


edit: no dobra, żeby nie było tak smętnie, to proponuję konkurs. Za wskazanie innego chodnika w mieście (strefa zamieszkania D-40 to właściwie chodnik), na którym odbywa się ruch równie duży jak we wskazanym miejscu - pierwsze 5 osób dostaje ode mnie do wyboru piwo albo pepsi.
(znany jest mi jeden przypadek, na działkach przy Klecińskiej, więc jest poza konkursem)

Ostatnio edytowany przez Bodiniusz (2012-11-25 15:35:27)

Offline

#381 2012-11-25 17:15:38

mroova

New member

Zarejestrowany: 2012-11-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Jerzy Michalak napisał:

2. Pływalnia przy Ośrodku przy Kamiennogórskiej powstała z wykorzystaniem środków unijnych, tj. przeznaczonych do określonego wykorzystania. Otwarcie pływalni dla wszystkich zainteresowanych wiązałoby się ze zmianą sposobu wykorzystania obiektu, a tym samym sprzeczne byłoby z celem dofinansowania. W skrajnym przypadku mogłoby to prowadzić do cofnięcia dotacji. I rozumiem Pana dyrektora, że nie chce ryzykować. Może jakimś rozwiązaniem byłoby wpisanie każdego korzystającego z pływalni na listę członków fundacji lub stowarzyszenia wspierającego ośrodek, którzy opłaty wnosiliby tytułem "na cele statutowe". Takie obejście durnot unijnych. Ale tę możliwość muszę jeszcze prawnie rozpoznać.

Szanowny Panie Jerzy,

Dziękuję za podjęcie tej sprawy. Domyślałem się, że dyrektor zasłoni się niemożliwością otwarcia basenu ze względów formalnych - taka postawa jest zdecydowanie najwygodniejsza, gdyż nie wymaga podjęcia żadnych czynności.
Niemniej jednak nadal mówimy o kilkudziesięciu milionach złotych publicznych pieniędzy, które się w dużym stopniu marnują i na pewno nie taka była intencja przyznania dotacji.

Mam kilka pytań [zakładam, że nie odpuszcza Pan definitywnie tego tematu], które mogą pomóc nadać sprawie jednak jakiś bieg:

1. Kiedy kończy się okres rozliczeniowy przyznanej dotacji? Basen otwarto ponad 2 lata temu, a zapisy dotyczące dofinansowania są ważne przez określony czas - być może wystarczy, że poczekamy jeszcze rok i nastąpi rozliczenie z przyznanego dofinansowania, a ośrodek będzie mógł robić dalej co chce?
Pytanie jaki jeszcze czas pozostał, jeśli kilka miesięcy to nikt nie będzie darł szat, jeśli kilka lat - trzeba szukać innego rozwiązania.

2. Jaki jest % wykorzystania możliwości pływalni [obliczenia na podstawie liczby dzieci w ośrodku wskazują na ok. 5%, ale być może czegoś nie wiemy] - myślę, że jeśli to jest mniej niż 1/20 możliwości basenu to łatwiej będzie coś zmienić w tej sprawie, niż jeśli to jest więcej [bo np każde dziecko codziennie pływa kilka godzin i realnie basen jest mocno używany].

3. Na jakich zasadach korzysta z pływalni np. wojsko i inne podmioty? Rozumiem, że w jakiś sposób to nie łamie zasad na jakich przyznano dofinansowanie, a wejście mieszkańców osiedla na pływalnię - już tak. Być może dyrektor zna już sposób przyjmowania grup z zewnątrz i wystarczy to rozszerzyć na grupy mieszkańców.

4. Ośrodek podlega samorządowi województwa, który również współfinansował całe przedsięwzięcie. Być może jest sposób na to by wraz z samorządem dopisać jakiś aneks do umowy dotacji - ze względu na publiczne dobro umożliwić również korzystanie z pływalni mieszkańcom województwa na zasadach komercyjnych. Takie aneksy do projektów unijnych [również dużych projektów infrastrukturalnych] nie są czymś wyjątkowym, także już po sfinansowaniu projektu.
Rozumiem, że dyrektor ośrodka nie chce się tym zajmować bo to nie do końca jego interes + może się on obawiać, że nie ma wystarczających środków prawnych by przebrnąć tą ścieżkę - jednak miasto/radni mogliby spróbować tej ścieżki dla dobra mieszkańców.

Będę wdzięczny za jakieś informacje w tej sprawie, szkoda byłoby zostawić ten temat tylko dlatego, że ktoś przy pisaniu wniosku nie wykazał się odpowiednią wyobraźnią [wraz z kilkoma szczeblami urzędników akceptujących projekt], a teraz po wydaniu kilkudziesięciu milionów złotych mieszkańcy mogą oglądać nieużywany basen co najwyżej przez płot ośrodka.

Sprawą spróbuję zainteresować również media, często okazuje się że jedna wzmianka w sprawie tego typu niegospodarności w 'cudowny sposób' odczarowuje różne ścieżki i okazuje się, że różne rzeczy da się załatwić i problemów nie ma.

Pozdrawiam.

Offline

#382 2012-11-26 21:35:01

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

'otagowane' - za rok sprawdze co z tych obietnic zostanie wykonane

Offline

#383 2012-11-26 21:48:32

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Jerzy, jako że miałeś w programie budowę chodnika przy Marszowickiej chciałbym wiedzieć, jak wygląda takie planowanie WPI. Czy jako radny wiesz dlaczego ten punkt wypadł z budżetu? Wiesz dlaczego? Była jakaś dyskusja? Ścierały się różne poglądy? Na Marszowicką zabrakło pieniędzy?

Offline

#384 2012-11-27 07:53:21

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jurku na czwartkowej sesji RM będzie rozpatrywane nasze "wezwanie" związane z mpzp dla tzw wuwy2. Ciekawi mnie jak Pan zglosuje. Co z naszym wnioskiem w sprawie utworzenia Rady Osiedla  Żerniki Nowe ?

#385 2012-11-27 13:55:57

Kostek

Member

Zarejestrowany: 2012-11-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Ad. 1 Był cza przywnąć - mamy XXi wiek.

Ad. 2 Jest Pan prawnikiem i nie wiem Pan, że są dla każdej unijnej inwestycji jakieś okresy karencyjne? Moim zdaniem chce Pan mieć ciastko i zjeść ciastko, w przełożeniu na nasze forum powiedzieć, że chce Pan załatwić sprawę, ale nie chce Pan też narazić się dyrektorowi ośrodka.

Ad. 3 Bużdet... hmmm tyle razy pytałem Pana co Pan na podwyżki, teraz wymienia Pan kilka drobnych remontów, które są koniecznością. Co z od dawna sprawami poruszanymi, nad którymi Pan się pochylał, prezentowanymi m. in. przez Bodiniusza i Tolka? Nic.
      Budowa chodznika na MArszowickiej - w końcu tego chcieliśmy... tylko czemu od dupy strony, a nie tam gdzie jest naprawdę potrzebny?! Bo tam mieszka Wojewoda? Marszowicka od Kościoła do Osiedla Malowniczego to jakaś tragedia, zwłaszcza teraz gdy ściemnia się w okolicach 16, a człowiek idzie poboczem bez żadnego oświetlenia.

Nie ma co się martwić o paraliż na Stabłowicach, tylko trzeba działać!!!
Ciężko mi to mówić, ale w roku 2010, gdy nie kursowały tramwaje przez mosty mlyńskie, kupcy Hali Targowej po bezskutecznych prośbach do władz miasta zwrócili się do Radnych PO i jakoś po kilku miesiącach udało się nową linię czasową autobusową zlokalizowac. Piszę to nie dlatego, ze jestem sympatykiem, tylko wskazuje, przykład z autopsji, jak może Pan działać.


Ad. 4 Co do obowdnicy to pozostawiam bez komentarza, a nie jednak przypomnę:
http://www.youtube.com/watch?v=l0Y3hQbCuOc

Ad. 5 Podwyżki będą i Pan podobnie jak przy podwyżce biletów pięknie je uzasadni. Śmieszy mnie bardzo to, że nie reaguje Pan w sensie pozytywnym, podejmując konkretne działania, w kierunku kapitalnej roboty Arka - zestaswienie pmoysłów innych miast, i propozycji rozliczania wg zużycia wody.
      Mniejsze zło, większe zło, zła ustawa - wszyscy źli, inni źli, ale Pan może coś zrobić dobrze, w dobrym kierunku... ale lepiej płynąć z nurtem. Z tym co Panu szefostwo klubu powiedziało.

Ad. 6 Dla mnie refomra rad osiedli to temat zastępczy by przykryć to co dzieje się w mieście, cały szum medialny. Jeżeli nie pójdziemy w kierunku modelu warszawckich dzielnic, to inne zmiany są bezsensowne.




Konkluzja z kilkumiesięcznego uczestnictwa w tym forum i poświęcenia Panu mojego głosu.

Panie Michalak jest Pan populistą, z resztą jak większość politykierów. Obiecuje Pann nawet po wyborach, że zajmie się ważnymi (dla mieszkańców) sprawami a jak widzimy w projekcie budżetu nic z tych rzeczy nie jest uwzględnione.
Pisze Pan, że rozmawia, lobbuje, działa, pracuje... efektów nie widać. Naprawdę.
Całkowitą żenadą jest uczestnictwo w tym forum. Albo Pan jest albo Pana nie ma. Ktoś zadaje pytanie, dostaje zagmatwaną odpowiedź, z której nic nigdy nie wynika, dzałamy, staramy się, ale nie da się. Albo działamy staramy się, ale za to wyszło nam coś innego. Brawo.
Ludzie z Pańskiej okolicy twierdzą, że jak najpierw rada osiedla, tak teraz rada miesjka to tylko odskocznia do Sejmu. Jeśli to prawda, to prosze wreszcie oprzytomnieć, że musi Pan jednak coś konkretnego zrobić na rzecz mieszkańców - ma Pan pole do popisu, proszę wziąć się za "propozycję" miasta w sprawie śmieci.

Przepraszam, ale sprawa smieci i ignorancja podniosła mi ciśnienie, które widać przelałem na Pana. No cóż w końcu jest Pan osobą publiczną i moim radnym do którego mam prawo się zgłosić z problemami i uwagami, po to głosowałem.


P.S. Pisał Pan o ekologii i smieciach w lasach, prosze sie wybrać na wycieczkę rowerową po okolicznych zagajnikach. 90% śmieci to odpady budowlnane po remontach, zużyte części samochodowe i stare meble.
Rozumiem, że w ramach opłaty za nieposegregowane śmieci wszyscy będa mieli zapewniony wywóz starych wersalek, ton gruzu i starych błotników...

Ostatnio edytowany przez Kostek (2012-11-27 17:30:55)

Offline

#386 2012-11-27 16:44:32

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Ja mam wrażenie, że Jurek tu pisze o księciu Bogusławie, a nawet nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie - co z chodnikiem przy Marszowickiej i na kiedy została inwestycja przeniesiona. Nie doszukuję się tu jego złej woli, a raczej tego, że nie ma zielonego pojęcia wg. jakiego klucza weszły inwestycje do budżetu a które wypadły, gdyż nigdy i nigdzie nie było to dyskutowane. Bo przecież, jakby było to dyskutowane, to pewnie chociaż zapytałby się o element własnego programu i byłby w stanie od razu udzielić odpowiedzi?

Offline

#387 2012-11-27 17:00:42

tolek

Gość

Re: Działalność radnego

A nie, znalazłem na googlu:
Budowa ciągu pieszo-rowerowego ul. Marszowicka    - rok 2013- rok 2017


To jak, ktoś przesunął punkt z Twojego programu na 2017 i nie poinformował Cię, że będziesz go mógł sobie wpisać w program na następne wybory?

#388 2012-11-28 13:30:16

Brunon

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Radny J.Michalaku

Jak podaje "Gaz-Wyb" cytuję:
"Radni z klubu prezydenta Rafała Dutkiewicza są gotowi już w czwartek przyjąć uchwałę z nowymi stawkami za wywóz śmieci."

Oznacza to, że Pana ręka już jest zwarta i gotowa podnieś się do góry w geście poparcia uchwały, która
drastycznie podnosi stawki opłat za wywóz śmieci.
A w duszy Pańskiej być może w trakcie głosowania zabrzmią słowa: "Wodzu Rafale prowadź nas do zwycięstwa".

#389 2012-11-28 16:42:58

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Znowu gadacie jak potluczeni.
Jest oczywiste, ze stawki za smieci musza wzrosnac mocno. Pytanie o dystrybucje kosztow - ma Pan jakies uwagi albo lepszy pomysl, czy chce sie Pan poczepiac ogolnie demokracji w wydaniu polskim? Tylko po co w takiej sytuacji opluwac rzeczywistego czlowieka?

Pozdrawiam

Offline

#390 2012-11-28 16:57:43

Arek

Gość

Re: Działalność radnego

Bodiniuszu

wtrącasz trzy grosze i znowu kulą w płot

1. poczytaj sobie dokładnie moje posty w temacie Śmieci - Wrocław robi podwyżki dwukrotnie wyższe niż w innych miastach
2. Radny Jerzy ma problem z zauważeniem pytań
- zapewne nam odpowie po głosowaniu i nie na temat

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Der Landhof Wolgast zaręczyny w wellness Ciechocinek Komornik Szczecin treningi personalne kraków